Мемлекет басшысы ҚР Парламенті платформасында Қазақстан халқына үндеу жолдады

17.01.2022

Қасым-Жомарт Тоқаев өз сөзінде елдің жаңа үкіметі мен мемлекет органдары жүзеге асыратын әлеуетті міндеттер мен жұмыс бағыттарын атап өтті.

Елімізді Жаңа Қазақстан  ретінде  жаңа  жетістіктерге  қол  жеткізудің стратегияларын     атап көрсетті..

Соның  ішінде білім  саласына  баса  назар  аударып, «қоғамның  дамуына әсер етуші   маңызды  факторларыдың  бірі –сапалы  білім» екенін, «мектептерді  материалдық жағынан заман  талабына сай дайын   болғанымен,оған  лайықты да мықты  мұғалімдерсіз  сапалы  білім  болмайтыны»  туралы  айтып  мұғалім  жетіспейтін  аймақтарға  мамандарды  тартуды  , «тығыз орналасқан   өңірлердің  жастарына мақсатты гранттар бөлуге ерекше назар аударуды  атап  өтті. 2025  жылға  дейін  елімізде беделді  шетел  университеттерінің  бес  филиалын ашу  қажет  деп санады. Президенттің бұл  айтқан  тапсырмаларының   барлығы   алдағы  уақытта жүзеге  асып, еліміздің өркендеуі  жолында  аса қажетті стратегиялар екеніне сеніміміз мол.