Жазда су қоймаларындағы қауіпсіздік туралы жаднама. Судағы қауіпсіз мінез-құлықтың негізгі ережелері

21.06.2021

Су объектілері жылдың кез келген уақытында қауіпті. Жазда олар шомылу және жүзу құралдарын пайдалану кезінде қауіпті.

Жазда су айдындарында қауіпсіз мінез-құлықтың белгілі бір ережелері сақталуы керек.

Біріншіден, сіз осы мақсат үшін арнайы жабдықталмаған бейтаныс жерлерде шомылудан аулақ болуыңыз керек.

Екіншіден, шомылуға тыйым салынады:

шомылатын жерден тыс жүзу;

қозғалатын кемелерге, қайықтарға, катерлерге, катамарандарға, реактивті шаңғыға дейін жүзу;

сүңгу және су астында ұзақ уақыт болу;

суға бейтаныс жерлерде, пирстерден және осы мақсаттарға бейімделмеген басқа құрылымдардан секіру;

ұзақ уақыт суық суда болыңыз;

суда сүңгуге және бір-бірін аулауға байланысты ойындар жүргізуге;

тақталарда, шезлонгтарда, бөренелерде, ауа матрацтарында және камераларда жүзу (шомылу шегінен тыс);

жалған дабылды айқайлауға;

иттер мен басқа жануарларды өзіңізбен бірге алып жүріңіз.

Егер сізде жүзу дағдылары болмаса, шомылатын жерден тыс жерде жүзуге болмайды, бұл өмірге қауіп төндіреді.